Slováci zdolali domácich Dánov 3:1

22.06.2013 Celý región

Slagelse 21. júna (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom zápase 2. turnaja A-skupiny Európskej ligy v Slagelse nad domácim Dánskom 3:1 a napravili si chuť po prehre s Rakúskom.

Slováci po štvrtkovej zdrvujúcej prehre s Rakúskom 1:3 zdvihli hlavy a pri Piovarčiho podaní (dve esá) viedli 4:0. Dáni však rýchlo vyrovnali na 4:4, na čo naši reagovali sériou na 11:7. Na 15:10 pridal ďalšie eso Piovarči. Výrazný náskok si ustrážili a set ukončil Paták.

Domáci hrýzli na začiatku druhého setu, keď viedli 5:3 a 6:4, ale Slváci ich schladili šnúrou na 9:4. Za stavu 15:12 však Slováci dvakrát chybovali v útoku a za chvíľu bolo 15:15. Dánski volejbalisti následne viedli 18:16, pri Patákovom podaní sme otočili na 19:18. Ditlevsen esom na 20:19 si vypýtal prvý setbal. Prežili sme tri setbaly, pri našom prvom Chrtiansky pokazil podanie, našťastie Jacobsen nám to vrátil. Pri druhom nás zachránil skvelý Piovarčiho blok.

V treťom sete viedli rozbehnutí Slováci 7:3, severania však vyrovnali na 7:7. Zachytili aj ďalší únik na 13:10, keď znížili na 12:13 a neskôr zo 14:16 po chybách na prihrávke a v útoku otočili na 18:16. Najtesnejší náskok si už ustrážili.

Vo štvrtom sete slovenskí reprezentanti viedli 6:3, 12:7 a 16:10 a ustrážili si najmä psychicky dôležité víťazstvo.

V tabuľke majú zverenci trénera Štefana Chrtianskeho šesť bodov a sú na treťom mieste.

Turnaj v Dánsku ukončia v sobotu o 15.00 s lídrom tabuľky Belgickom.

DÁNSKO - SLOVENSKO 1:3 (-14, -23, 19, -12)
Zápas trval 83 minút.
Pred 500 divákmi rozhodovali Stenbock (Švéd.) a Kaaber (Nór.).

DÁNSKO: Jacobsen, Bitsch, Christiansen, Sorensen, Ditlevsen, Huss (libero Mikelsons, Bonnesen, Knudsen). Tréner F. Sturm.

SLOVENSKO: Masný, Kohút, Paták, Michalovič, Piovarči, Chrtiansky ml. (libero Javorčík, Hruška, Bencz, Zaťko). Tréner Š. Chrtiansky.

Hlasy po stretnutí:

Štefan Chrtiansky, tréner SR: „Najdôležitejšie bolo to, že sme vyhrali. Bol to taký normálny a pokojnejší výkon. Najmä na podaní sme urobili veľký tlak na súpera. Výborne fungoval útok stredom, takto to má vyzerať. Po zaváhaní v treťom sete sme štvrtý mali od začiatku vo svojich rukách. Urobili sme v Slagelse prvý krôčik hore. Dúfam, že dnes proti Belgičanom to bude ešte lepšie.“